Anti-Aging Egzersizleri

Anti – Anging Egzersizleri; DNA sarmalının ucunda bulunan ve kromozomları koruyan Telomer parçalarının uzunluğunu korumaya ve omurgayı genç tutmaya yaratan egzersizlerdir.

Belirli türde egzersizler, hücresel yaşlanma ile doğrudan ilişkili olan telomerlerin uzunluğunu koruma ve artırma üzerinde etkilidir. Bu egzersizlerin fonsiyonel hareket aralığını artırmaya, esneklik, denge ve güç kazandırmaya yönelik egzersizlere birlikte uygulanması ile Anti-Aging Ezgersiz programları hazırlanır.

Telomer nedir?

Hücresel yaşlanmada nasıl bir etkisi vardır?

Telomerler insan vücudundaki her bir DNA sarmalının ucunda bulunan ve kromozomları koruyan parçacıklardır. Hücrelerimizin sürekli bölünerek bizi genç ve sağlıklı tutabilmesi için yeterli telomer uzunluğuna sahip olması gerekir.

Hücreler her bölündüğünde telomerler de kısalır ve telomer uzunluğu belirli bir miktarın altına düştüğünde hücre artık bölünemez hale gelir. Hücre bölünmesinin durması ve vücudun kendisini artık onaramaması hücre yaşlanması olarak bilinmektedir.

Telomer uzunluğu yalnızca hücre bölünmesinden değil, stres, hareketsizlik, kötü beslenme ve fazla kilodan da olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu olumsuz etmenlerin ortadan kaldırılması ve özel egzersizler sayesinde, telomer uzunluğunu artırmak mümkündür.

Egzersizle yaşlanmayı geciktirmek mümkün müdür?

Uzmanlar tarafından hazırlanmış bir egzersiz programıyla yaşlanmayı geciktirmek mümkündür.

Anti-Aging Egzersiz programlarında temoler uzunluğunu arttırıcı egzersizler yer alır. Bu egzersizlere ek olarak fonksiyonel hareket aralığını arttıran, esneklik, denge ve güç kazandıran egzersizler planlanır.

Anti-Aging egzersizleri daha dinç bir bedene kavuşmanızı, biyomekanik performansınızın artmasını, lenf ve kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Sağlığınızı ve ruh halinizi etkileyen hormonların salınımını düzenlerken kas ve iskelet sistemini güçlendirerek sakatlanmalara karşı daha dirençli olmanızı sağlar.